Oferujemy domy drewniane o powierzchni od 35 do 400 m2. Domy typu „Chata” łączą elementy tradycyjnej architektury wiejskiej, z zaletami drewna – naturalnego, zdrowego materiału budowlanego.

1. Architektura:

  • kształt wysokiego dwuspadowego dachu konstrukcji krokwiowo-jętkowej;
  • dekoracyjny szczyt nad podcieniem i balkonem wsparty na słupach;
  • jednoprzestrzenne wnętrze na poddaszu do indywidualnej adaptacji;
  • w bryle każdego domu istnieje możliwość zaprojektowania garażu z mieszkalnym poddaszem;
  • możliwość indywidualizacji projektu (dodatkowe koszty i dłuższy czas oczekiwania na projekty;

Na etapie projektowania do podstawowej bryły domu można dodać dowolny element: taras, garaż, wiatę garażową, balkon, lukarnę, okiennice, opaski okienne, daszek szczytowy.
Wszystkie domy mogą być realizowane w wariancie lustrzanego odbicia. Proponowane zmiany nie mogą naruszać konstrukcji budynków.

Koszt zmian określa każdorazowo WMPH WASCO.

Projekty domów typu „Chata” są chronione prawem autorskim i bez pisemnej zgody autorów nie mogą być naśladowane i reprodukowane w całości lub części w celu wykorzystania do prac projektowych, produkcji lub prac budowlanych.

2. Ściany konstrukcyjne zewnętrzne i wewnętrzne nośne parteru z bali o wymiarach 65×180, czterostronnie struganych o krawędziach fazowanych, łączonych na własne pojedyncze trapezowe pióro-wpust;

3. Ściany szczytowe poddasza (boczne) – deski boazeryjne o grubości min. 19 mm;

4. Czas montażu to 4-14 dni w zależności od typu domu i warunków atmosferycznych; brak prac „mokrych” po wykonaniu fundamentów.

5. Drewno.

Najważniejszym składnikiem każdego domu z bali jest sam budulec. Drewno stosowane do budowy domów z bali musi być właściwie dobrane, zabezpieczone i wbudowane. Od jakości zastosowanego drewna zależy jego przyszły wygląd i trwałość konstrukcji.

Do budowy naszych domów wykorzystujemy wyselekcjonowane drewno sosnowe. Elementy konstrukcyjne poddane są procesowi suszenia komorowego. Tak zabezpieczone elementy zostają pozbawione wszystkich substancji stanowiących pożywkę dla owadów, pleśni oraz grzybów. Na każdym etapie obróbki drewna następuje ścisła kontrola jakości.

Domy typu „Chata” mogą spełniać funkcje domów letnich i całorocznych, wyjątkowo energooszczędnych. Są dostępne w kilkudziesięciu wersjach, o różnych rozkładach, dostosowanych do życzeń i wymagań właściciela, z garażami, tarasami, pomieszczeniami gospodarczymi.

Prezentacje:

Zrealizowane domy można zobaczyć na terenie „Osady Mazurskiej” m. Powałczyn, gm. Świętajno, woj.warmińsko-mazurskie, poniedziałek-piątek w godz. 8-15.

Prezentacje możliwe tylko w obecności pracowników WMPH „WASCO”, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty (teren prywatny, chroniony przez agencję ochrony SOLID).

Nieruchomości na Mazurach

WMPH „WASCO” prowadzi również usługi w zakresie:

– pośrednictwa kupna-sprzedaży nieruchomości na terenie Warmii i Mazur (www.osadamazurska.pl);

– całorocznego wynajmu komfortowych domów m. Powałczyn i m. Grom.